اقدامات لازم قبل از سفرهاي داخلي

براي تجربه يك سفر زيبا و خاطره انگيز، نكاتي وجود دارند كه بايد به آن‌ها توجه داشت. مواردي مانند مشخص كردن زمان سفر، همراه داشتن لوازم ضروري، رزرو بليط هواپيما و رزرو هتل جزء اين نكات هستند. اگر قصد انجام يك سفر داخلي را داريد، بهتر است اين مطلب را انتها مطالعه كنيد؛ چرا كه قصد داريم به اقدامات لازم قبل از سفرهاي داخلي بپردازيم.

زمان سفر

تعيين زمان سفر، از اهميت بالايي برخوردار است. گاهي ممكن است با جابه‌ جايي زمان سفر، تنها براي چند روز، بتوانيد سفر بهتري را تجربه كنيد. تصور كنيد مي خواهيد به مشهد برويد. چنانچه زمان سفر خود را در زمان مناسبت هاي مذهبي برگزينيد، امكان دارد چه از نظر رزرو هتل در مشهد و چه از نظر خريد بليط هواپيما به مشكل بر بخوريد. ممكن است مجبور به پرداخت هزينه بيشتر شويد؛ در حالي كه مي توانيد با تغيير زمان سفر با فاصله چند روز، سفر بهتري را تجربه كنيد.

آشنايي با آب و هواي مقصد

حتما با آب و هواي شهري كه قصد سفر به آن را داريد، آشنا شويد. با اين كار، در هنگام سفر غافلگير نخواهيد شد. همراه بردن لباس هاي مناسب مي تواند سفر شما را راحت تر و دلپذيرتر كند. به اين ترتيب، از همراه بردن لباس هاي اضافي نيز خلاص مي شويد.

همراه داشتن لوازم ضروري

يكي ديگر از اقدامات لازم قبل از سفرهاي داخلي، همراه داشتن لوازم ضروري است. مطمئن شويد كه وسايل ضروري مانند مدارك خود را برداشته ايد. اگر داروي خاصي مصرف مي كنيد، آن را در كيف دستي تان بگذاريد. اگر در مقصد شما هوا آفتابي است و به دريا دسترسي داريد، حتما عينك آفتابي و لباس شناي خود را برداريد. اگر قصد سفر با هواپيما را داريد، حتما يك ساعت پيش از زمان پرواز خود را به فرودگاه برسانيد.

بستن چمدان

بستن چمدان را به لحظه هاي آخر موكول نكنيد. از چند روز قبل، روي يك برگه ليست وسايلي را كه مي خواهيد با خود ببريد، يادداشت كنيد. انجام اين كار، به خصوص در مواقعي كه قصد سفر با هواپيما را داريد، بسيار كمك كننده است؛ چراكه در سفرهاي هوايي، هر تاخيري مي تواند به منزله از دست رفتن پرواز باشد. در اين صورت، هم متحمل ضرر مالي خواهيد شد و هم ضرر زماني. 

رزرو هتل با فلاي تودي

يكي از روش هاي ساده و راحت براي رزرو هتل، استفاده از وب سايت فلاي تودي است. چه قصد رزرو هتل در مشهد را داشته باشيد يا رزرو هتل در كيش، در فلاي تودي گزينه هاي زيادي در اختيار شما است. پس از مراجعه به فلاي تودي بايد در بخش هتل ‌هاي داخلي، مقصد خود را انتخاب كنيد.

در مرحله بعد، ديگر اطلاعات مانند تاريخ ورود و خروج بايد ثبت شوند. پيش از اين كه گزينه جست‌وجو را بزنيد، تعداد اتاق موردنظر خود را نيز انتخاب كنيد. پس از چند ثانيه همه هتل ‌هايي كه با اطلاعات شما تناسب دارند، به ترتيب از ارزان‌ترين به گران‌ترين نمايش داده خواهند شد. مي توانيد قيمت و امكانات هتل ها را با هم مقايسه كنيد و سپس تصميم بگيريد.

براي انتخاب ساده تر، امكان استفاده از فيلترهاي جست‌وجو نيز وجود دارد. به طور مثال، براي رزرو هتل در كيش مي توانيد فيلترهايي نظير كلاس مكان اقامتي، موقعيت هتل، امكانات و... را مشخص كنيد. اگر مي خواهيد از هتل هايي كه داراي تخفيف هستند باخبر شويد، روي گزينه تخفيف ويژه كليك كنيد.

رزرو بليط هواپيما با فلاي تودي

براي تهيه بليط هواپيما، ديگر نيازي به خريد حضوري و صرف وقت زياد نيست. امروزه به كمك اينترنت مي توان به سادگي بليط مورد نياز خود را تهيه كرد. همان طور كه در مورد رزرو هتل در مشهد گفته شد، براي خريد بليط هواپيما نيز بهترين روش، استفاده از وب سايت فلاي تودي است. از مزاياي خريد بليط هواپيما در فلاي تودي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

  • امكان مشاهده بليط هاي تمامي شركت هاي هواپيمايي فعال داخلي
  • امكان رزرو بليط هواپيما در كمترين زمان
  • امكان كنسل كردن بليط
  • امكان استفاده از پشتيباني 24 ساعته

    جمع بندي

    براي تجربه يك سفر خاطره انگيز بايد از قبل، اقداماتي را انجام داد. توجه به برخي جزييات مي تواند بر كيفيت سفر تاثير بگذارد. يكي از اقدامات لازم قبل از سفرهاي داخلي، آشنايي با مقصد است. شناخت جاذبه هاي گردشگري آن شهر و همچنين آب و هواي آن، اهميت زيادي دارد. همراه داشتن لوازم ضروري مانند مدارك يا در صورت نياز داروها نيز نبايد فراموش شود.

    نكته ديگر، تهيه بليط هواپيما و رزرو محل اقامت است. براي اين كار مي توان از سامانه فلاي تودي استفاده كرد. در فلاي تودي امكان دسترسي به انواع بليط ها و هتل ها مهيا است. شما مي توانيد از طريق اين سامانه با مناسب ترين قيمت اقدام به رزرو هتل در كيش، مشهد و ساير شهرهاي ايران كنيد. اين نكته را نيز فراموش نكنيد كه براي سفرهاي هوايي داخلي بايد يك ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شويد.